Charakterystyka Huckleberry`ego Finna
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Huck Finn jest przyjacielem Tomka Sawyera, synem miejscowego pijaka, który w ogóle nie interesuje się jego losem. Chodzi ubrany w znoszoną odzież dorosłych, zniszczoną i brudną. Wiedzie życie włóczęgi, ulicznika i łobuza, śpiąc, gdzie chce. Nie musi chodzić do szkoły ani do kościoła. Pali fajkę i przeklina, a rówieśnicy uwielbiają go, zazdroszcząc swobody i niezależności. Wzbudza postrach wśród matek, które zabraniają swoim dzieciom bawić się z nim. Dla Tomka jest uosobieniem wszystkiego, co najpiękniejsze w życiu.

Huck jest bardzo samodzielny i doskonale potrafi zadbać o swoje potrzeby. Jest zaradny, przesądny, ciekawy świata i żądny przygód. W stosunku do przyjaciół jest lojalny i wierny. Szczególnie ceni swoją wolność. W swoim postępowaniu potrafi być szlachetny i to właśnie dzięki niemu zostaje udaremniony napad na dom wdowy Douglas. Kobieta w dowód wdzięczności i sympatii postanawia zaadoptować Hucka, lecz życie w domu oraz konieczność mycia się i chodzenia w czystych ubraniach szybko staje się dla niego udręką. Chłopiec ucieka, wyjaśniając Tomkowi, że nie jest taki jak wszyscy i nie potrafi znieść czegoś, co zostaje mu narzucone. Ostatecznie, za namową przyjaciela, wraca do pani Douglas.

Huck Finn to postać niezwykle sympatyczna i pozytywna.

10 zdań, które pomogą Ci zatrzymać chłopaka przy sobie!                               
trajkotki.pl                                                    
                                                                                                     Dowiedz się więcej
1  Przygody Tomka Sawyera - plan wydarzeń
2  Życie mieszkańców „Przygód Tomka Sawyera”
3  Streszczenie Przygód Tomka Sawyera w pigułceKomentarze
artykuł / utwór: Charakterystyka Huckleberry`ego Finna


  • This is very very good work. I am huge impressed. In Poland the writers are very talented. I thing , that this labor is commendable. -----------julie----------
    julie (andzia.263 {at} gmail.com)Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 

Tagi: