„Tę książkę czyta się z zapartym tchem” – list - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Droga Przyjaciółko!

Na wstępie mojego listu pozdrawiam Cię serdecznie. Kilka dni temu skończyłam lekturę powieści Marka Twaina: „Przygody Tomka Sawyera”, do której przeczytania chciałabym Cię zachęcić.

„Przygody Tomka Sawyera” to świetna opowieść o dziesięcioletnim chłopcu, wychowywanym po śmierci rodziców przez ciotkę, która stara się, aby wyrósł on na prawego i dobrego człowieka. Tomek jednak jest łobuzem, marzącym o wspaniałych przygodach i zastaniu prawdziwym bohaterem. Malec jest ciekawy świata, przez co wpada ciągle w tarapaty, lecz zawsze wychodzi z nich obronną ręką dzięki swej pomysłowości i rezolutności. Jego najlepszym przyjacielem jest Huck Finn, który nie potrafi żyć zgodnie z zasadami narzucanymi przez społeczeństwo i świadomie wybiera życie włóczęgi. Powieść jest zajmująca, pełna humoru i intrygujących, a czasami nawet wręcz niebezpiecznych przygód. Oczywiście, nie mam zamiaru zdradzać Ci szczegółów, lecz rozbudzić Twoją ciekawość, dodam, że główny bohater jest świadkiem morderstwa i uczestniczy w swoim pogrzebie. I jak każdy nastolatek przeżywa również wiele sercowych rozterek, zakochując się w ślicznej Becky Thatcher.

„Przygody Tomka Sawyera” to niewątpliwie książka godna polecenia – książka, którą czyta się z zapartym tchem, z niecierpliwością czekając na dalszy rozwój akcji. Chwilami wzrusza, przeraża, lecz przede wszystkim jest niezwykle wciągająca i zabawna. Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do sięgnięcia po nią.

Oznacz znajomych, którym może się przydać
  Dowiedz się więcej
1  Artyzm „Przygód Tomka Sawyera”
2  Relacje Tomka Sawyera z ciotką Polly
3  Charakterystyka Huckleberry`ego FinnaKomentarze
artykuł / utwór: „Tę książkę czyta się z zapartym tchem” – list    Tagi: